گفتگوی ویژه با زوج موفق هندبالی ایران؛رحیم مومنی زاده و الناز رمضانپور

881 مشاهده
خبر ها,خبر های ویژه,معرفی بازیکنان

گفتگوی ویژه با زوج موفق هندبالی ایران؛رحیم مومنی زاده و الناز رمضانپور

به گزارش “رسانه خبری جهان هندبال“، رحیم مومنی زاده بازیکن سنگ آهن بافق یزد و همسرشان الناز رمضانپور بازیکن تیم تاسیسات دریایی تهران زوج هندبالی و موفق هندبال ایران هستند که در ادامه با آنها به گفت و گو پرداخته ایم :

 

•     خودتان را برای دوستداران هندبال معرفی کنید؟

رحیم مومنی زاده : رحيم مومني زاده هستم از شهرستان الشتر استان لرستان و هندبالم را از الشتر شروع كرده ام و استارت حضور در ليگ را با تيم هيات هندبال لرستان در ليگ برتر سال ٧٩ زده ام و ١٧ سال است كه در ليگ برتر بازي ميكنم و ٤ سال آقاي گل ليگ برتر شده ام و حدود ده سال در تيم ملي تقريبا عضويت  داشته ام و سال ٨٦ نیز به عنوان بهترين بازيكن سال هندبال آسيا شدم و الان هم در تيم سنگ آهن بافق در ليگ برتر حضور دارم.

 

الناز رمضانپور : الناز رمضانپور هستم بازيكن تیم تاسيسات دريايي تهران از سال ٧٤ هندبال بازي ميكنم و ١٨ سال است که به صورت حرفه اي هندبال بازي ميكنم و از سال ٨٤ عضو تيم ملي هندبال بانوان  ایران هستم از دوره ي جوانان تا بزرگسالان.

 

•     آقای مومنی زاده در چه سالی ازدواج کردید؟

سال ٩٢ ازدواج كرده ام ولي از سال ٨٤ با خانمم آشنا شدم زماني كه من عضو تيم پارس جنوبي تهران بودم و خانمم هم عضو تيم ملي بودند و باشگاه تهران که بعد از آن نزديك ٨ سال نامزد بوديم.

 

•     خانم رمضانپور از نحوه آشناییتان بگوید؟

سال ٨٤ دريك بازي ليگ برتر آقايان كه رحيم در تيم پارس جنوبي بازي ميكرد و من براي تماشاي بازي رفته بودم با رحيم آشنا شدم سال ٩٢ ازدواج كرديم و در حال حاضر خوشبخت ترين زن دنيا هستم.

 

•      از این اتفاق راضی هستید؟

رحیم مومنی زاده : بله خيلي راضي هستم چون به نظرم هر كسي نميتواند با يک ورزشكار حرفه ای زندگي كند ؛ چون شرايط زندگي كردن با ورزشكارها به خصوص هندباليستها شرايط خيلي سختي هست كه خانمم همه جوره شرايط من را درك ميكند و از همه لحاظ به من خيلي كمك كرده است و در طول اين ١٢ سال همه جوره در كنار من بودند و در بهترين و بدترين شرايط زندگي و از همین جا از او تشكر مي كنم.

 

الناز رمضانپور : خیلی خوشحالم كه با رحيم آشنا شدم و خيلي راضي هستم چون هم رشته ورزشی هستيم و كاملا ًهمديگر را درك ميكنيم و در سالهايي كه باهم بوده ايم هم در زندگي خصوصي؛ درسي و هم ورزشيم خيلي كمكم كرده است.

 

•    چند مدتی است که در شهرستان بازی می کنید ؛ از این مسئله که از خانواده خود دور هستید ناراحت نیستید؟

رحیم مومنی زاده : من الان دوازده سال است كه در شهرستان بازي ميكنم و بجز ٤ سال كه يك سال نفت تهران و دوسال پارس جنوبي تهران و يك سال هم نيروي زميني تهران بازی کرده ام بقيه سال ها را در شهرستان بوده ام كه واقعا خيلي سخت هست و اين مسئله حتي روي بازي كردنمان هم تأثير ميزاره چه برسد به ناراحتي و دلتنگي.

خوب مشخصه موقعي يك بازيكن در كنار خانواده اش باشد و در شهر خودش بازي كند خيلي ميتوانند بهم كمك كنند و امیداوارم آقاي رحيمي در تهران يك تيم خوب در ليگ هندبال بدهند كه ما هم با خيال راحت به بازي كردن و زندگي شخصیمان برسيم.

 

الناز رمضانپور : خيلي ؛ شرايط سختي است شايد ما چندين هفته  همديگر را نبينيم اما چون هم رشته اي هستيم مجبوريم همديگر را درك كنيم و براي زندگي بهتر و براي اينكه در كنارهم باشيم بايد يک تيم خوب از تهران در ليگ برتر اقايان وجود داشته باشد تا ما حداقل از هم دور نباشيم و از اين بابت آرامش داشته باشيم و اميدوارم اين اتفاق خوب زودتر بيافتد.

 

•    خانم رمضانپور وقتی یک مسابقه هندبال با هم میبنید به بحث و جدال هم میرسید یا خیر؟

به خاطر اینکه من و رحيم در یک پست بازی میکنیم  يعني بغل زن بحث و جدال كه نه اما سعي ميكنیم بازي رو آناليز كنيم و از نکات مثبت آن استفاده كنيم.

 

•    طرفدار کدام تیم هندبال اروپایی هستید؟

رحیم مومنی زاده : پاریسن ژرمن ؛ بارسلونا و واردار

الناز رمضانپور : پاریسن ژرمن و بارسلونا

 

•     قصد لژیونر شدن را نداری؟

رحیم مومنی زاده : من سالهاي  ٨٦ و ٨٧ كه آن زمان تازه هندبال بر روی زبان ها افتاده بود در ایران از چندين كشور مثل تركيه كويت و… پيشنهادهای خيلي خوب داشتم ولي باتوجه به شرايط خانواده ام که نميتوانستم تنهایشان بگذارم و سعي كردم در ايران بازي كنم و هميشه جز بهترين هايی كشورم باشم و قصد حضور در خارج از کشور را ندارم.

 

•    در مورد تیم ملی صحبت کنید و اینکه چه تفکری باید کرد تا هندبال بانوان به جایگاه اصلی خودش برگردد؟

الناز رمضانپور : امیدوارم سرمربي تیم ملی زودتر انتخاب شود و اردوهاي بيشتري برگزار شود و بازي تداركاتي با كشورهاي ديگر وحتي المكان از مربي خارجي استفاده كند كه با هندبال روز دنيا آشنايي كافي را داشته باشد.

 

•    این فصل در تیم سنگ آهن بافق خوب بازی کردی و در تیم ملی حضور خواهی داشت آیا؟

خوشبختانه امسال هم توانستم بازي هاي خوبي را انجام بدهم و براي تيمم مثبت باشم و تمام تلاشم را براي ادامه ليگ ميكنم كه بهترين نتيجه را در ليگ برتر بگيريم و تمام فكرم را گذاشته ام براي مسابقات ليگ و با توجه به شرايطي كه در تيم ملي وجود دارد بخاطر زمان خيلي كمي كه تا مسابقات انتخابي قهرمانی جهان وجود دارد فكر نكنم.

بازي هاي ليگ در انتخابي تيم ملي تأثير زيادي داشته باشد و اگر به بازي هاي  ليگ نگاه كنند صد در صد ميتوتنند خيلي ها را انتخاب كنند كه لااقل در اردوها حضور داشته باشند و امیدوارم كه تيم ملي خوبي داشته باشيم و به و برای دومین بار به مسابقات هندبال قهرمانی جهان راه پیدا کنیم.

 

 

رحیم مومنی زاده
رحیم مومنی زاده
می پسندم!
می پسندم! عالی بود! جالب بود! ایول! جالب نبود! خیلی بد بود!
83

دیدگاهی برای این مطلب نیست