با سوابق و افتخارات کادر فنی تیم ملی هندبال بانوان بیشتر آشنا شوید…

خبر ها,خبر های داخلی,خبر های ویژه

بدون تعلل؛ بدون وقت کشی
انتخاب کادرفنی و شروع اردوهای تیم ملی هندبال بانوان

به گزارش اختصاصی”رسانه خبری جهان هندبال“،تنها به فاصله یک روز از اعلام آمادگی و ثبت نام تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در رقابت های قهرمانی هندبال زنان آسیا، علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال، ظهر چهارشنبه ۱۲ خردادماه، طی حکمی عزت الله رزم گر را به عنوان مدیر فنی، خدیجه قانع را به عنوان مربی، نشمین شافعیان را به عنوان مشاور فنی و ناهید مقبول را به عنوان سرپرست تیم ملی هندبال بانوان بزرگسالان کشورمان معرفی کرد.نگاهی به تجارب مربیگری کادر فنی تیم ملی بزرگسالان نشان از انتخاب بر مبنای شایسته گزینی از میان گزینه های موجود است.در این نوشتار سعی داریم نگاهی گذرا به سوابق کادر فنی تیم ملی هندبال بزرگسالان کشورمان بیندازیم.

 

  • عزت الله رزمگر؛مدیرفنی تیم

برای جویا شدن درباره سابقه ورزشی او نیازی نیست جای دوری بروید و یا اینکه به موتور جستجو گوگل مراجعه کرده و نام او را سرچ کنید. اگر در یک جمع هندبالی نشسته اید حتی نیازی به ذکر شهرت خانوادگی او ندارید و تنها کافیست که از نام کوچک او یاد کنید .بله ” عزت” . نامی که برای هر کسی که تاکنون توپ هندبال در دست گرفته و تاریخ تولدش قبل از دهه هفتاد باشد، آشنا خواهد بود.

پیشینه ورزشی رزمگر آنقدر سرشار از عناوین رنگارنگ است که شاید در قالب این سطور نتوان حق مطلب را ادا کرد. . مدیر فنی تیم ملی هندبال کشورمان جزیی از خانواده ی هندبالی رزمگر بود که در دهه شصت و هفتاد شمسی “برداران رزمگر” عضو ثابت و همیشگی تیم ملی کشورمان بودند.چپ دست قهار و مهارنشدنی تیم ملی کشورمان در دهه شصت و هفتاد از سال ۶۴ تا۷۵ کاپیتان تیم ملی بود .

او نه تنها در زمین ۴۰در ۲۰ هندبال ، بلکه در عرصه مربیگری هم جز برترین های کشورمان بوده است. حتی اگر قرار باشد یک کلاس آموزش هندبال در اقصی نقاط کشومان برگزار شود قطعا “عزت هندبال ایران” قابل چشم پوشی نیست.همانطور که می بینید او یک پکیج کامل است. هم کاپیتان تیم ملی بوده است و هم مربی و سرمربی تیم های ملی در رده های مختلف و هم مدرس دوره های تخصصی هندبال.مزیت دیگر رزمگر سابقه مدیرفنی در تیم ملی زنان ایران و همچنن باشگاه اشتاد سازه بعنوان قهرمان لیگ برتر هندبال زنان ایران در دو سال اخیر است.

 

  • نشمین شافعیان ؛ مشاور فنی

مربی جوان و خوشفکر هندبال زنان ایران که نامش با قهرمانی در لیگ برتر هندبال زنان ایران اجیر شده است.شافعیان که در دوران بازیگری بمدت پنج سال از طرف مرضیه یوسف که هم اکنون ساکن ایالات متحده می باشد، بعنوان بازیکن به اردوهای ملی دعوت می شد، بعدها در کسوت مربیگری در کنار او در تیم ملی هندبال بزرگسالان بر روی نیمکت قرار می گرفت. شافعیان که دارای مدرک مربیگری D جهانی می باشد،مربیگری خود را از سنندج شروع کرد و د سال ۹۵ بهمراه بازیکنان کردستانی خود در قالب تیم شهرداری سنندج توانست به مسابقات قهرمانی باشگاههای آسیا راه یابد، از سال ۹۶ تاکنون لیگ برتر هندبال بانوان ایران را به هیچ مربی داخلی واگذار نکرده است و همواره بر سکوی قهرمانی لیگ برتر هندبال ایران تکیه زده است.

سوابق قهرمانی شافعیان در چند سال اخیر در لیگ برتر هندبال بعنوان بالاترین سطح هندبال کشورمان این موضوع رو تایید می کند که موفقیتهای او اتفاقی و مربوط به یک یا دو سال نبوده است. ساده تر بگوییم که دیسپلین و حرفه ای گری شافعیان از زمان بازی در زمین هندبال تا مربیگری ، حجت را بر اهالی هندبال تمام کرده است که او در قامت یک چهره ملی در هندبال است.

 

  • خدیجه قانع ؛ مربی

پیشینه ورزشی قانع همچون سایر کادر فنی تیم ملی هندبال بانوان پر بار است. اوکه در زمان بازیگری جز نفرات نخستین تیم اعزامی از کشورمان به مسابقات هندبال آسیایی در سال ۸۹ بود،در آخرین سال از دوران بازیکنی به همراه تیم ملی در سال۹۱ به قزاقستان اعزام شد.

خدیجه قانع که در رشته های دو و میدانی و آمادگی جسمانی هم در رقابت کشوری دارای مقام و عنوان می باشد، پس از دوران بازیگری، ۳سال در تیم لارستان و دو سال در شهیدشاملی کازرون کار مربیگری را پیگیری کرده است.او که تنها مربی کشورمان است که دارای مدرک مربیگری B جهانی می باشد،در دو سال اخیر به همراه تیم شهید شاملی کازرون موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر شده است.

تیم ملی هندبال بانوان
تیم ملی هندبال بانوان
می پسندم!
می پسندم! عالی بود! جالب بود! ایول! جالب نبود! خیلی بد بود!
۱

دیدگاهی برای این مطلب نیست