مصاحبه ای جذاب با برادران رستمی زوج هندبالیست ایران؛فرزاد و بهرام رستمی

628 مشاهده
خبر ها,خبر های داخلی,خبر های ویژه,معرفی بازیکنان

مصاحبه اختصاصی رسانه تخصصی جهان هندبال با زوج های هندبالیست برادران رستمی

مصاحبه ای جذاب با برادران رستمی زوج هندبالیست ایران

به گزارش “رسانه خبری جهان هندبال ” : پس از برادران استکی ، می توان برادران رستمی را دومین هندبالیست های موفق ایران در چند سال گذشته نامبرد ، که با حضور خود در تیم هایی مانند منیزیم فردوس ، نفت و گاز گچساران و شهرداری کازرون در پایان فصل بر روی یکی از سه سکوی برتر حضور داشتند و یکی از مهم ترین ستاره های تیم خود محسوب می شوند و به ترکیب تیم ملی نیز راه یافته اند ؛ در ادامه صحبت های برادران رستمی با خبرنگار جهان هندبال را می خوانیم :

خودتان را معرفی کنید ؟

بهرام رستمی هستم ؛ متولد سال ۶۸ شهرستان کازرون استان فارس و از دبستان به صورت حرفه ای هندبال را شروع کرده ام و ۱۵ سال است که در این رشته فعالیت می کنم.
من هم فرزاد رستمی هستم متولد شهرستان کازرون و ۱۴ سال هست به صورت حرفه ای هندبال کار می کنم و ۹ سال است که وارد لیگ برتر هندبال شده ام.

چطور به ورزش هندبال آمدید ؟

ما زمانی در مسابقات بین مدرسه ای فوتبال بین دبستان ها حضور داشتیم و در همین زمان بود که جناب آقای مرتضی مرتجز برای هندبال در حال تست گیری بودند و به دلیل اینکه استایل و قد مناسبی داشتیم برای هندبال ما را انتخاب کرد و یکی از دلایل دیگه هم میشه به این دلیل گفت که هندبال در شهر ما ورزش اول محسوب می شود و کمک های شایان آقایان مرتجز و رهسپار به همین دلیل تصمیم گرفتیم که هندبال را ادامه دهیم و به صورت حرفه ای آن را پیگیری کنیم.

•  در سال های اخیر شاهد بودیم که کنار یکدیگر بازی می کردید ، آیا در سبک بازی شما تاثیر گذار است که در کنار یکدیگر قرار می گیرید؟

• بهرام رستمی : فرزاد یکی از بهترین بازیکن های هندبال ایران در این چند فصل اخیر بوده است و خود را در هندبال ایران اثبات کرده است و در تیم هایی که حضور داشته است به عنوان یک مهره تاثیر گذار بوده است و یک افتخار برای من محسوب میشود که توانستم این چند سال اخیر در کنار برادرم هندبال بازی کنم و در تمامی تیم های بزرگی که حضور داشتیم بدرخشیم.

• فرزاد رستمی : چون از کودکی کنار هم بودیم و باهم بازی میکردیم ، به مرور زمان دیگر عادت کردیم کنار هم دیگر بازی کار کنیم و بازی ما به اسطلاح هندبالی ها روی دست هم هست و واقعا بهرام نیز در هر تیمی حضور داشته است ، وزن زیادی از تیم را روی دوش خود داشت و فوق العاده است و برای تیمش وقت میگذارد.

فرزاد و بهرام رستمی
فرزاد و بهرام رستمی

•  به نظر شما رمز موفقیت در ورزش هندبال در چه چیزی است ؟

*فرزاد رستمی : به عقیده ای شخصی خودم پشت کار و اراده دلیل اصلی موفق در هندبال محسوب می شود و از مهم ترین دلیل های برتری در ورزش نیز به حساب می آید.

*بهرام رستمی : موفقیت را در ورزش و به خصوص هندبال در تمرین می بینم نه مسایل دیگری و همیشه در تمرین کردن جدی بودم و رمز موفقیت من در هندبال این بوده است.

• در مورد بازی های آسیایی اندونزی توضیحی بدهید ؟

• بهرام رستمی : در مورد بازی های آسیایی نیز تا اردوی آخر در اردو های تیم ملی حضور داشتم و خیلی هم تلاش کردم که در لیست نهایی قرار بگیرم و ۲ ماه شبانه روز در اردو بودیم  ولی در نهایت در لیست نهایی قرار نگرفتم و به بازی های آسیایی اعزام نشدم.

• فرزاد رستمی : حضور در لباس مقدس تیم ملی برای هر ورزشکاری ارزش به حساب می آید و این افتخار را توانستم به دست بیارم و در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در تیم ملی هندبال اعزامی به این بازی ها حضور داشته باشم و افتخاری برای شهرستان کازرون و استان فارس بود که دو نماینده در تیم ملی در این بازی ها داشت و تجربه خیلی خوبی کسب کردم و متاسفانه در کسب مدال ناتوان بودیم که این واقعا بد بود و امیدوارم در آینده در ترکیب تیم ملی بتوانم بیش از این بدرخشم.

سطح لیگ برتر را در این فصل چطور پیش بینی می کنید؟

• بهرام رستمی : در مورد بازی های لیگ برتر باید بگم که لیگ امسال میتواند پویا تر و بهتر باشد ، چون یک تیم ریشه دار مثل ذوب آهن نیز بار دیگر به لیگ برتر هندبال بازگشته است و بازیکن های ملی پوش در تمامی تیم ها پخش شده اند و حتما این فصل شاهد لیگ جذابی خواهیم بود.

• فرزاد رستمی : امسال لیگ خیلی خوبی را پیش رو خواهیم داشت و اصلا رتبه های برتر مشخص نیست و پنج تا شش مدعی در لیگ برتر امسال وجود دارند ؛ چون ملی پوشان همه در تیم های مختلف پخش شده اند.

• بهرام رستمی مدتی بود که اعلام کرد از هندبال خداحافظی کرده است ولی بازگشتید دو مرتبه ، این خداحافظی به چه دلیل بود ؟

در مورد خداحافظی باید بگویم که اولین دلیل همه فک کردن به خاطر خط خورد از تیم ملی بود که این کاملا تصور اشتباهی بود و دلیل اصلی خداحافظی بنده یکسری از افراد در هندبال بودند که به برادر من فرزاد که بعد از بازگشت از بازی های اسیایی بد کردند و به این خاطر خداحافظی کردم و شرایط را طوری دیدم که باید در این شرایط همراه برادرم باشم و الان نیز به خاطر برادرم برگشته ام و برای اینکه جواب این سری از افراد را در جواب بدی هاشان را بدهم برگشتم و فقط به این دلیل بود که از هندبال خداحافظی کردم و دوباره به هندبال برگشتم و جا داره در اینجا تشکر ویژه ای هم باید داشته باشم از جناب آقای علیرضا پاکدل رئیس هیات هندبال استان فارس که حامی اصلی ما در این چند سال بوده اند.

 صحبت آخر ؟

• بهرام رستمی : تشکر می کنم از تمامی افرادی که در این ۱۵ سال برای من زحمت کشیدند خیلی از بزرگان هندبال شهرم کازرون من را در این راه حمایت کردند و امیدوارم هندبال بار دیگر به اوج بازگردد و اسپانسر های تازه ای به این ورزش مهیج وارد بشوند و افراد دلسوخته هندبال به این ورزش ورود کنند و افراد سودجو از این ورزش کنار بروند ، افرادی که فقط برای دست و پا کردن عنواین به این ورزش می آیند و بعد از مدتی نیز بدون هیچ عملکردی از این ورزش جدا می شوند باعث لطمه خوردن به هندبال می شوند .

بعضی از همین افراد باعث شدند که ما بعد از سالها حضور در کنار ستاره های مثل میثم نوروزی و حسین سلطانی و بازی کردن در کنار آنها و همچنین مربی این چند ساله ام امیر رهسپار از تیم شهر خود کازرون جدا بشوم و این برام خیلی سخت بود .

• فرزاد رستمی : امیدوارم اسپانسر های خوبی در این رشته ورزشی جذب بشوند و افزایش قرارداد داشته باشیم برای همه بازیکن ها و رده ها ، چون واقعا هندبال یک ورزش سخت و پر زحمت است ؛ و بار دیگر تشکر می کنم از مربی های زحمت کش خودم آقایان میرشکاری ، مرتجز و رهسپار و همچنین از جناب پاکدل هم تشکر ویژه دارم که واقعا برای هندبال فارس زحمت کشیدند و بنده هم مثل برادرم با این عقیده موافقم که افرادی کار بلد باید در راس هندبال حضور پیدا کنند نه افرادی که به دنبال منافع و سود آوری برای خودشان هستند و هندبال را به نابودی می کشانند و از هواداران هندبال کازرون نیز تشکر می کنیم .

این نکته هم باید ذکر کنم که کازرون تنها شهری در هندبال هست که همه هواداران آن برای رسیدن بازی های خانگی تیم خودشان لحظه شماری می کنند تا ستاره های شهر خودشان را در تیم ببینند که این فصل متاسفانه این اتفاق میسر نشد و همه ستاره های هندبال کازرون در شهرهای دیگری در حال فعالیت هستند نه در شهر خودشان و در حال حاضر فقط ۲ بازیکن بومی در تیم شهر کازرون حضور دارند و بقیه بازیکن ها غیربومی هستند که این در آینده به هندبال کازرون لطمه وارد خواهد کرد

 

فرزاد و بهرام رستمی
فرزاد و بهرام رستمی
می پسندم!
می پسندم! عالی بود! جالب بود! ایول! جالب نبود! خیلی بد بود!
2131

دیدگاهی برای این مطلب نیست