مشعل المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور در شیراز روشن شد

520 مشاهده
المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور

آغاز رسمی المپیاد استعداد درخشان هندبال در شیراز

مراسم افتتاحیه المپیاد استعداد برتر هندبال در شیراز برگزار شد.

به گزارش رسانه خبری جهان هندبال،یکی از بزرگترین رویداد های تاریخ ورزش هندبال در شیراز رسما آغاز شد تا مقدمه ای بر آینده ای روشن در این عرضه باشد.تیم ها با شوق و اشتیاق خاص خود به سالن برگزاری مراسم افتتاحیه رنگ و بوی دیگری بخشیده بودند و با انرژی فراوان مراسم را دنبال می کردند.

در مراسم افتتاحیه، سرپرست استانداری فارس، سرپرست فرمانداری شیراز، مدیر کل اداره ورزش و جوانان فارس، روسا و نایب رییسان فدراسیون های هندبال و بسکتبال و بازیکنان، مربیان و سرپرستان ۲۶ تیم حضور داشتند.

 

مدیر کل اداره ورزش و جوانان فارس،حیدرعلی کامیاب در این مراسم گفت: در بازی های آسیایی و پاراآسیایی، توان ورزشی بانوان ثابت شده و بخش زیادی از موفقیت های کسب شده در ورزش، توسط بانوان بوده است.برگزاری جشنواره های استعدادیابی، سبب ایجاد مسیر هموار رسیدن به موفقیت می شود.ورزشکاران فارس همواره درخشیده اند که سهم زیادی از این موفقیت ها متعلق به بانوان است.

 

سرپرست استانداری فارس گفت: گسترش ورزش یکی از مهم ترین نیازهای جامعه است که قدرت را افزایش و سلامت را تامین می کند. رحمانی با بیان این که در دولت بر ظرفیت های عمرانی و زیربنایی، شاخص های توسعه و شاخص های شکوفایی ورزشی تاکید شده است افزود: برنامه ریزی ورزشی و موفقیت در عرصه های بین المللی ورزشی از برنامه های دولت است.

ورزش بانوان اهمیت ویژه ای دارد زیرا دختران و زنان، مادران و پرورش دهندگان جامعه هستند و تاثیر بسزایی در سلامت جسمی و روحی جامعه دارند.نشاط و برنامه ریزی برای گسترش فعالیت بانوان از وظایف دولت است زیرا جامعه بدون سرمایه گذاری در این زمینه نمی تواند بدرخشد و توسعه متوازن داشته باشد.نبودن فرصت مناسب، به معنی اجرا نشدن عدالت است.امنیت در میادین، آزادی مشروع و اخلاق، سه نکته مهم است که در ورزش بانوان باید مورد توجه قرار گیرد تا بانوان در ورزش همگانی و حرفه ای موفق شوند.

سرپرست استانداری فارس مدال های کسب شده توسط بانوان را افتخار جامعه دانست و گفت: در دولت تدبیر و امید بر روی نشاط بانوان برنامه ریزی شده است و برگزاری المپیاد استعدادهای درخشان، سبب شناخت افراد توانمد و موفقت در المپیاد نوجوانان جهان در سال  ۲۰۲۲ می شود. مسیر رو به رشد زیرساخت ورزشی، حضور در میادین بین المللی، کسب عناوین و مدال های رنگارنگ در آوردگاه های مختلف، نشان از پیشرفت ورزش فارس دارد. فارس با پذیرفتن میزبانی مسابقات مختلف ملی و بین المللی، درخشیده است و این میزبانی ها برای فار ارمغان های ورزشی، فرهنگی و اقتصادی داشته است.

 

سرپرست استانداری فارس، برای تیم های شرکت کننده در المپیادهای استعدادهای درخشان به میزبانی شیراز، اقامت خوبی را آرزو و به آن ها توصیه کرد از اماکن گردشگری فارس که نگین گردشگری ایران است بازدید کنند.

نایب رییس فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران و رییس هیئت هندبال فارس در طی مصاحبه با خبرنگار رسانه خبری جهان هندبال گفت: در یک ماه گذشته همه تلاش کرده اند تا همه امکانات برای میزبانی این المپیاد فراهم و مسابقات به بهترین شکل ممکن برگزار شود. نفرات برتر این المپیاد، تیم ملی را برای برگزاری اردوهای مختلف آمادگی به منظور شرکت در المپیک جهانی ۲۰۲۲ سنگال تشکیل می دهند.در پایان مسابقات، سه تیم برتر معرفی می شوند.در پایان تشکر می کنم از همه عزیزانی که با تلاش شبانه روزی خود می کوشند تا برنامه هایی این چنینی در عرصه هندبال برگزار گردد.

در المپیاد استعدادیابی هندبال بانوان کشور، ۲۶ تیم از سراسر کشور حضور دارند که از امروز تا ۸ آذر با هم مسابقه می دهند.

 

مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
Olympiad Opening
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد
مراسم افتتاحیه المپیاد

عکاس:محمد عباسی

می پسندم!
می پسندم! عالی بود! جالب بود! ایول! جالب نبود! خیلی بد بود!
74411

دیدگاهی برای این مطلب نیست