وایکینگ ها فاتح بیست و ششمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان شدند

352 مشاهده
خبر ها,خبر های خارجی,خبر های ویژه

مسابقات هندبال قهرمانی جهان

دانمارک فاتح مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان شد.

به گزارش “رسانه خبری جهان هندبال” : بیست و ششمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان در ورزشگاه ۱۵۰۰۰ هزار نفری جیسکی بانک بوکسن دانمارک به کار خود پایان داد و تیم ملی هندبال دانمارک با درخشش ستاره هایی مانند میکل هانسن ، لایوگی اشمید و لاندین یاکوبسن توانست برای اولین بار به عنوان قهرمانی مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان دست پیدا کنند.

وایکینگ ها که تا قبل از این در مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان در سالهای ۱۹۶۷ (سوئد) ، ۲۰۱۱(سوئد) و ۲۰۱۳ (اسپانیا) به مدال نقره رسیده بودند و یک بار نیز در سال ۲۰۰۷(آلمان) به مقام سومی این مسابقات دست یافته بودند برای قهرمانی در این‌ مسابقات در کشور خود همه یک قسم شده بودند و توانستند بدون شکست و با پیروزی در تمامی دیدار های خود برای اولین بار به مقام قهرمانی مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان دست پیدا کنند.

دانمارکی ها که در دیدار نهایی نروژ جوان و نائب قهرمان دوره قبل بازی ها را روبروی خود می دیدند ، توانستند با تفکرات نیکولای یاکوبسن بر روی نیمکت خود کار را خیلی زود برای حریف جوان خود تمام کنند ، در ۱۰ دقیقه اول بازی این نروژ بود که بازی را در اختیار داشت و بازیکنانی مثل هانسن و لایوگی توسط تیم نروژ مهار شده بودند و مقداری تردید در تیم ملی دانمارک به وجود آمد که شاید نتوانند پیروز از این‌ دیدار خارج شوند ولی با درخشش لاندن یاکوبسن که ۳۹ درصد سیو را از خود به جای گذاشت و پس از به ثمر رساندن ۵ گل توسط مورتن اولسن رفته به رفته بازیکنان تیم ملی دانمارک به مانند بازی های گذشته خود در جام ۲۶ ام به شرایط آرمانی خود رسیده و با دفاع منسجم خود به بازی برگشتند در دقایقی که ساندر ساگوسن از ۹ تلاش خود برای گلزنی فقط موفق به ثمر رساندن ۳ گل شده بود ، حتی برگروود و کریستینسن دروازه بانان نروژ نیز فقط توانستند در ۸ توپ دروازه خود را نجات دهند و در نهایت سیو پنالتی دقیقه ۲۳ توسط یاکوبسن باعث شد که بازیکنان تیم نروژ از لحاظ عصبی به مشکل بر بخورند و تمرکز خود را از دست بدهند.

همین امر باعث شد تا تیم دانمارک ۸ گل به ثمر برساند و با نتیجه ۱۵ بر ۲۱ از نروژ پیش افتد و همین روند در نیمه دوم نیز ادامه داشت و این تیم دانمارک بود‌ که با درخشش لایوگی ، هانسن و مادس لارسن توانست اختلافی ۱۰ گله را با نروژ به ثبت رساند ، ولی ستاره های تیم ملی نروژ که در فینال سال ۲۰۱۷ نیز در برابر فرانسه در شرایط مشابهی قرار گرفته بودند ، دست از تلاش بر نداشتند و همچنان با تلاش های خود قصد غلبه بر تیم ملی دانمارک را داشتند حتی در دقایقی که دانمارکی ها با حساب ۲۶ بر ۱۵ از حریف خود پیش بودند ، نروژی ها سخت جنگیدند و در نهایت نیز تلاش های بازیکنان نروژ جواب داد و در دقایقی از بازی اختلاف دو تیم به ۶ گل کاهش پیدا کرد ولی این کافی نبود و تفکرات یاکوبسن بر روی نیمکت دانمارک که در دقایق پایانی بازی از طریق نیمکت خود به هر بازیکنی شانسی برای حضور در دیدار فینال را داد.

همین امر باعث شد تا در چهار دقیقه به پایان بازی تیم دانمارک بار دیگر با حساب قاطع ۳۰ بر ۱۹ از حریف خود پیش افتد و همین درخشش ادامه داشت تا در نهایت نیز تیم دانمارک با حساب ۲۲ بر ۳۱ به پیروزی دست یافت و برای اولین بار فاتح‌ مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان شد و حال دانمارک هم قهرمان جهان و هم المپیک است.

مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان
مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان

پس از بازی نیز نیکولای مارکوسن، بازیکن دانمارک گفت :هر زمان که ما دچار مشکل شدیم، بچه های جدید وارد شدند و عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند و ما یک تیم قوی بودیم و هیچ کس حتی نزدیک به ما در این مسابقات نبود و این خیلی سزاوار است که ما فاتح این مسابقات شویم.

ما دارای دفاعی قوی و دروازه بان بسیار خوبی هستیم و هر دو برای ما مناسب است. ما در اوایل بازی ها کمی دچار مشکل می شدیم و تیم های دیگر ما را تحت فشار قرار می دادند و ما هر زمان که در معرض دشواری قرار می گرفتیم به عنوان یک تیم از یکدیگر حمایت می کردیم و این بسیار خوب بود که در خانه باشیم و قهرمان جهان شویم.


من امیدوارم که در سال های آینده من عکس ها و فیلم ها را برای اثبات [که ما در مسابقات قهرمانی جهان برنده شدیم] داشته باشم و با شادی به آنها نگاه خواهم کرد.

در دیدار رده بندی نیز تیم ملی فرانسه در شب درخشش نیکولا کاراباتیچ در آخرین ثانیه های بازی باخت برابر آلمان را با پیروزی عوض کرد و عنوان سوم این‌ مسابقات را بدست آورد ، این دیدار با حساب ۲۶ بر ۲۵ به سود فرانسه به پایان رسید.

سرانجام چندین بار در مراحل پایانی دست به تغییراتی زدند که قبل از اینکه آلمان ها آخرین مالکیت خود را از دست بدهند، به نیکولا کاراباتیچ اجازه داده شد تا با کار انفرادی خود در مسابقه ای ناهموار و فیزیکی فرانسه را به پیروزی برساند.

در رده بندی کلی این مسابقات نیز تیم های دانمارک (قهرمان) ، نروژ ، فرانسه ، آلمان ، سوئد ، کرواسی ، اسپانیا ، مصر ، برزیل ، مجارستان ، ایسلند ، تونس ،قطر (قهرمان پریزیدنت کاپ) ، روسیه ، مقدونیه ، شیلی ، آرژانتین ، صربستان ، اتریش ، بحرین ، عربستان ، اتحاد کره ، آنگولا و ژاپن به ترتیب در رده های اول تا بیست و چهارم قرار گرفتند

تیم منتخب این دوره از مسابقات نیز به شرح زیر است :

  • بهترین دروازه بان : نیکلاس لاندین یاکوبسن از تیم ملی دانمارک
  • بهترین گوش راست : فران سوله از تیم ملی اسپانیا
  • بهترین بغل راست : فابیان ویده از تیم‌ ملی آلمان
  • بهترین پخش کن : ماگنوس جوندال از تیم ملی نروژ
  • بهترین بغل چپ : لایوگی اشمید از تیم‌ ملی دانمارک
  • بهترین گوش چپ : ساندر ساگوسن از تیم ملی نروژ
  • بهترین‌ خط زن : بجارتی میرهول از تیم ملی نروژ
  • برترین بازیکن : میکل هانسن از تیم‌ ملی نروژ
  • برترین گلزن : میکل هانسن از تیم ملی نروژ با ۷۲ گل زده
مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان
مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان
می پسندم!
می پسندم! عالی بود! جالب بود! ایول! جالب نبود! خیلی بد بود!
85411

دیدگاهی برای این مطلب نیست